Kryształowy Dom Duszy

Czerwona nitka- ludowa ochrona na uroki i klątwy.

Magia czerwonej nici jest znana i stosowana od wieków. Praktycznie każdy system magiczny jak i wierzenia ludowe przepełnione są informacjami i opisami, do czego ona służy.

W tym artykule chciałbym skupić się na magii ludowej i tym jak czerwona nić była stosowana przez naszych przodków.

Sam kolor czerwony symbolizuje miłość, walkę, akcję oraz siłę. Jest to kolor, który najsilniej działa na nasz umysł jak i sam zmysł wzroku. Silny ładunek emocjonalny, jaki w sobie posiada ten kolor od dawna wpływa na wszechstronności w jego zastosowaniu. Mało kto wie, ale do połowy XIX wieku Polska była największym producentem czerwonego pigmentu wytwarzanego z czerwi ( stąd nazwa koloru). Dla zwierząt jest to kolor ostrzegawczy. Czerwonych nici używano do polowań na wilki, bowiem te nie mogły wydostać się z terenu “ogrodzonego” czerwienią. To też jest jedną z przyczyn i początków stosowania czerwonej nici w magii ochronnej. Wilki utożsamiano ze złem, obawiano się ich całkiem słusznie. Wataha wilków potrafiła z łatwością rozszarpać bydło czy nawet grupę ludzi. Jednym z najpopularniejszych przekleństw było: “żeby cię wilki rozszarpały”.

Główną formą ochrony przed tymi drapieżnikami było właśnie ogradzanie domostw czerwoną nicią. Wieszano również czerwone kawałki materiałów na szyjach dla bydła uważając, że w ten sposób uchroni to przed atakiem wilka.

Jednak w całym tym wierzeniu jest jeszcze coś więcej, niż tylko ochrona przed drapieżnikami. Ludzie doskonale zdawali sobie sprawę, że ta niepozorna nić barwiona na czerwono chroni nie tylko przed groźnymi zwierzętami, ale i mocami nieczystymi.

Czerwona nić zawiązana na nadgarstku dziecka skutecznie chroniła je przez zauroczeniem czy złym okiem zazdrosnych sąsiadów. Mało tego, akt wiązania takiej nici był również aktem oczyszczenia jeśli urok juz został rzucony. Młode cielaki, którym wiązano czerwoną nić lub kokardę u szyi nie chorowały i nie padały przedwcześnie. W domach, w których przy futrynie uwiązana była czerwona nić panował spokój i dobrobyt.

Jak już wcześniej wspomniałem, kolor czerwony to kolor życia. A więc wszystko, co złe, co nie sprzyjało życiu było przez energię tego koloru odpychane.

Nie chodziło tu tylko o moc koloru, bowiem sam proces wiązania nici by uchronić przed złem był niesamowicie istotny.

Czerwoną nić ochronną na nadgarstku dziecka mogła zawiązać tylko jego matka. Lub jeśli dziecko matki nie miało to inna kobieta, która miała potomstwo. Było to ściśle związane z energią ochronną kobiety- matki, która energetycznie brała na siebie odpowiedzialność ochrony dziecka.

Możliwe to było przede wszystkim, dlatego, że każda kobieta zdawała sobie sprawę ze swej opiekuńczej roli i energii, o którą dbała. Życie zgodne z naturą, regularne oczyszczanie się i umiejętność generowania swojej energii czyniło z każdej kobiety naturalną wiedźmę. Dziś to nie takie proste, bowiem kobieta, która nie dba o swoją energie w przypadku zawiązania dziecku czerwonej nici naraziła by się na ściągnięcie na siebie wszystkiego, co szło w stronę dziecka w postaci klątw, uroków lub chorób i nie poradziła by sobie z tego oczyszczeniem.

Nić taką zawiązywano na prawym nadgarstku, ze względu, iż to prawą ręką przyjmujemy energie. Dlatego też zwyczaj witania się czy podawania ręki wykonywany jest prawą ręką. Zachodzi wtedy wymiana informacji i energii pomiędzy witającymi się. Wiem, że kabała czy inne systemy mówią o lewej ręce mi jednak logika i doświadczenie potwierdzają teorię prawej ręki.

Kolejną kwestią jest wiązanie nici dla bydła lub na futrynach drzwi i okien. To czyniła już najstarsza kobieta w rodzie. Ze względu na swoją moc i mądrość, jaką zyskała poprzez lata.

Wiązanie supełków na niciach to juz zupełnie inna sprawa. Tylko najstarsze kobiety w rodzie lub osadzie mogły wiązać supełki i zaplatać w nich słowa i zaklęcia. Wymagało to ogromnej wiedzy i ostrożności, bowiem źle zamknięte słowo w suple mogło spowodować efekt odwrotny do zamierzonego i ściągnąć nieszczęście zamiast przed nim uchronić. Nici z supłami, w których były zaplątane błogosławieństwa nie zawierały supełków z wplątanymi zaklęciami ochrony. Czyli jeśli na jednej nici były supełki z słowami w stylu: “byś zdrowy był i ziemia dostatek ci dała” nie mieszano z słowami w stylu: “byś nie zaznał biedy” czy “by choroby się ciebie nie imały”.

Wprowadzało to, bowiem zamęt w energiach supełków i mogło zaszkodzić. Dlatego niektórzy nosili nawet kilka takich nici z oddzielnymi supłami. Jedna na błogosławieństwa inna na ochronę.

Dlatego moi drodzy jeśli chcecie by czerwona nić Was chroniła poproście najlepiej swoje matki lub babki by takową dla Was zawiązały.

Mam nadzieję, że mój artykuł wyjaśnił, co nieco odnośnie zastosowania czerwonej nici w magii ludowej.

Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu oraz linku źródłowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij:

Kurs Podstawy Medytacji

Poznaj proste i skuteczne techniki medytacyjne

Popularne artykuły:

Jak pokonać Małpi Umysł

POKONAJ MAŁPI UMYSŁ Witajcie Kochani. Tematem dzisiejszego artykułu będzie małpi umysł oraz jak sobie z nim radzić. Co rozumiemy pod tym pojęciem? W buddyzmie małpim

Czytaj dalej...

Aura człowieka- jak czytać aurę.

Aura człowieka to energetyczna poświata odzwierciedlająca nasz stan energetyczny. Prawidłowa analiza Aury potrafi dać nam odpowiedzi na temat naszego zdrowia fizycznego, poziomu energii, procesów w

Czytaj dalej...
Gdzie płynie Twoja energia

Piramida Maslowa- Poziomy motywacji.

Piramida Potrzeb Maslowa. W 1943 roku Abraham Maslow, amerykański psycholog, jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej i transpersonalnej opracował model hierarchii potrzeb. Piramida Maslowa

Czytaj dalej...

Newsletter

Żadnego spamu. Czyste powiadomienia o nowych artykułach.

On Key

Podobne posty:

jak zacząć medytować

Jak Zacząć Medytować? Oraz czym jest Medytacja.

W dzisiejszym szybkim tempie życia, coraz więcej osób odkrywa potęgę medytacji jako skutecznego narzędzia do poprawy zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Jednak wiele osób wciąż nie wie jak zacząć medytować. Choć badania naukowe nieustannie potwierdzają korzyści płynące z regularnej praktyki medytacyjnej, dowodząc, że to nie tylko technika relaksacyjna, ale również

duchy przodków zawsze są wśród nas

Duchy przodków- energia rodu cię wspiera.

Witajcie kochani. Duchy przodków to bogaty i ciekawy temat. Obecnie znajdujemy się w bardzo ciekawym okresie, gdzie wiele kultur na świecie kultywuje pamięć o zmarłych przodkach. A więc to doskonała okazja by opowiedzieć wam o duchach przodków, ziemskiej macierzy i całej magicznej przestrzeni eteru. Dusza i ciała subtelne. W jednym

Duchowy Kryzys. Dlaczego Tracimy Motywację i Radość?

Rozwój duchowy i osobisty kojarzy się nam z odkrywaniem siebie, swojego sensu istnienia, szczęściem, duchowym i emocjonalnym poczuciem jedności z innymi i całą masą pozytywnych rzeczy. Jednak w trakcie swoich praktyk często doświadczamy czegoś zgoła innego, tym czymś jest Duchowy Kryzys. Pojawia się frustracja, samotność, cierpienie, brak motywacji i chęci

sekrety prawa przyciągania miniatura

Prawo Przyciągania i jego Sekrety.

Poznaj sekrety Prawa Przyciągania i osiągnij sukces.
Czym jest Prawo Przyciągania?
Przede wszystkim prawo to mówi o tym, że rzeczy i aspekty podobne do siebie przyciągają się w przestrzeni. Czy oby tak jest na pewno? Życie weryfikuje to nieco inaczej, podobnie jak również prawa fizyki. Otóż zauważamy, że rzeczy nie tylko podobne się przyciągają ale też ich przeciwieństwa.