Kryształowy Dom Duszy

Kryształ Duszy- Techniki uzdrawiania.

Techniki pracy z Kryształem – Podstawy

Centralny Układ Energetyczny (Kryształ) sam w sobie posiada bardzo wiele funkcji regulacji i kontroli naszej energetyki. Do normalnego funkcjonowania i stopniowego rozwoju nie wymaga on od nas żadnych działań. Jednak opracowałem techniki, które pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału Kryształu w pracy nad sobą, rozwojem oraz niesieniu pomocy innym ludziom.

W poziomie podstawowym opiszę proste techniki oczyszczeń energetycznych, uzdrawiania, układania emocji czy wprowadzania zmian w nas samych na poziomie energetycznym, emocjonalnym czy mentalnym.

Uwaga! Wszelkie techniki pracy z energiami zarówno na sobie samym jak i osobach trzecich powinny być wykonywane jedynie przez osoby z stabilnym, zdrowym umysłem oraz emocjami.

Zanim podam te techniki, chciałbym zaznaczyć, że w pracy z Kryształem niesamowicie ważną rolę odgrywa nasza świadomość. To właśnie nasz umysł (mental) wykorzystujemy do kierowania wszystkimi technikami. Podam więc jedno z ćwiczeń mojego autorstwa, które według mnie rewelacyjnie wzmacnia nasz umysł i pozwala w niezakłócony sposób przeprowadzić każdą z tych technik.

Ćwiczenie umysłu techniką kreacji schematycznej.

Jest to proste ćwiczenie, które można wykonać w dowolnej chwili, jednak jego poziom trudności rośnie wraz z przebiegiem.

Jest to technika wizualizacyjna polegająca na tworzeniu obiektu w naszej wyobraźni. Obiekt ten musi posiadać elementy pozwalające na jego rozbudowę nie zmieniając tym samym jego formy. Prościej ujmując musi się on składać z elementów które możemy powielić nieograniczoną ilość razy. Celem tego ćwiczenia jest powielanie elementów obiektu, utrzymanie całej formy w naszej świadomości oraz niedopuszczenie by jakiekolwiek inne myśli czy emocje zakłóciły cały proces kreacji obiektu.

W praktyce wygląda to tak:

Mój obiekt to kwiat róży. Sam kwiat bez łodygi i liści. Elementami które będę powielał są płatki róży.

Siadam więc wygodnie z zamkniętymi oczami i zaczynam od wizualizacji tego kwiatu.

Kiedy obraz jest już stabilny po kolei zaczynam dodawać do niego coraz więcej płatków, tak by każdy z nich był identyczny z poprzednim (ten sam kolor i kształt).

Mój kwiat zaczyna się rozrastać zachowując tym samym pełen schemat. Dbam o to by świadomością ogarniać cały obraz i by żaden z dodawanych płatków nie zmienił swojej formy. Jeśli któryś z nich zmienia kolor lub kształt usuwam go i zastępuję prawidłowym wzorem.

Dbam jednocześnie o to by żadna myśl czy emocja nie zakłóciła całego procesu.

Takie ćwiczenie jest proste na początku jednak po dodaniu 50 czy 100 elementów zaczynają się schody. Nie zrażajcie się jeśli pojawią się jakieś trudności. To tylko ćwiczenie a nie zawody.

Waszym obiektem może być cokolwiek co można powielić wedle ustalonego schematu. Czy to figura geometryczna, mandala, kostka Rubika, klocek lego… dosłownie wszystko.

Co daje to ćwiczenie? Kontrolę naszej świadomości podczas wizualizacji, wzmacnia umysł i kontrolę naszych działań. Dzięki temu wszelkie czynności przez nas wykonywane nie będą zakłócane przez nasze emocje czy poboczne myśli. Powodzenia.

TECHNIKI

Podstawą do przeprowadzenia którejkolwiek z technik jest umiejętność kumulowania i ukierunkowywania energii Kryształu. Kryształ jest naszym łącznikiem z energiami Ziemi (natury) oraz Źródła Życia (wszechświata) to w nim następuje mieszanie się tych dwóch sił w jedną.

Kumulacja energii polega na świadomym zwiększeniu przepływu tych energii. Aby to zrobić stań równo w lekkim rozkroku, dłonie swobodnie opuszczone wzdłuż ciała. Zamknij oczy i zwizualizuj swój Kryształ w klatce piersiowej. Pozwól by jego blask nabierał na sile aż zacznie lekko pulsować. W tym momencie zauważysz jak przepływ energii z Ziemi (od dołu) oraz ze Źródła (od góry) zacznie nabierać na sile. Dzięki temu energia w Krysztale zacznie coraz bardziej pulsować i emanować coraz silniejszym światłem. Możliwości kumulacyjne Kryształu są nieograniczone więc to od Ciebie zależy kiedy uznasz, że ilość energii jest wystarczająca na Twoje potrzeby. Teraz jesteś gotowy do dalszych działań. ( Do działań na samym sobie najlepiej jest kumulować energię w pozycji leżącej lub siedzącej)

Technika I – oczyszczanie siebie i samouzdrawianie.

Tą technikę możesz wykonać zarówno w pozycji stojącej jak i na leżąco. Kryształ sam w sobie stanowi potężną ochronę i oczyszczenie przed czynnikami zewnętrznymi, jednak jeśli czujesz, że potrzebujesz chociażby profilaktycznie oczyścić siebie z negatywnych emocji, bólu, stresu czy jakichkolwiek innych czynników energetycznych lub biologicznych ta technika idealnie się do tego nadaje. Pamiętaj, że przy tego typu działaniach najskuteczniejsze jest samo poddanie się działaniu energii Kryształu, który dzięki swojej czystej i wysokiej wibracji nie wymaga stosowania dodatkowych intencji czy form wizualizacji i afirmacji.

Sposób I: po skumulowaniu energii w Krysztale przekieruj jej jak największą ilość na swoje dłonie. Poczujesz w nich przyjemne mrowienie i ciepło. Wtedy utrzymując w umyśle ciągły przepływ energii z Kryształu do dłoni zacznij przesuwać nimi po całym ciele od głowy po stopy jakbyś zmywał lub strzepywał z siebie brud. Kiedy poczujesz wyraźną poprawę dodatkowo przesuń swoimi dłońmi nad całym ciałem jakbyś je „naświetlał” w ten sposób dodatkowo zregenerujesz miejsca które tego potrzebują. Pozwól by energia przenikała całe Twoje ciało. W przypadku gdy cierpisz z powodu jakiejkolwiek dolegliwości fizycznej związanej z którąś częścią ciała ( np. wątroba) skup się na niej najbardziej. Zatrzymaj nad tą częścią dłonie dłużej i zwiększ przepływ energii pozwalając by ta wprowadziła korzystne zmiany.

Sposób II: jest to prostsza forma od poprzedniej. Idealna podczas wszelkich medytacji czy stanów pośrednich. Można ją wykonywać w dowolnym momencie nawet gdy nie mamy możliwości fizycznego poruszania się ( zwłaszcza rękoma).

W tym przypadku kumulujemy energię identycznie jak w przykładzie pierwszym. W momencie gdy uznamy, że ilość pożądanej przez nas energii jest wystarczająca pozwalamy by ta rozpłynęła się po całym ciele jak miód. Szczególnie zwracamy uwagę na miejsca, które są bolesne lub w których występują jakiekolwiek kumulacje i załogi negatywnych energii. Utrzymujemy taką „wewnętrzną kąpiel” aż poczujemy jej efekty i nasze ciało zostanie oczyszczone. Energia Kryształu rewelacyjnie regeneruje nasze ciało oraz w potężny sposób usuwa wszelkie negatywne energie które kumulują się w naszych strukturach energetycznych chociażby poprzez stres.

Technika II- oczyszczanie miejsc i przedmiotów.

Tutaj sprawa jest bardzo prosta, zależna jedynie od naszych umiejętności kumulowania, ukierunkowania energii i naszej koncentracji.

Aby oczyścić przestrzeń w której się znajdujemy wystarczy skumulować odpowiednią ilość energii w Krysztale, następnie pozwolić by ta rozeszła się początkowo na całe nasze ciało, wtedy kierujemy świadomie by energia wypłynęła poza nasze ciało i ogarnęła swoim wpływem przestrzeń którą chcemy oczyścić. Jest to łagodna ale bardzo skuteczna metoda oczyszczeń. Jeśli mamy do czynienia z silniejszymi skupiskami negatywnych energii wówczas kumulujemy jak najwięcej energii w Krysztale, tak aż zacznie bardzo silnie pulsować. Wtedy bardzo szybko uwalniamy tą energię na zewnątrz niczym wybuch światła. Gwarantuję, że mało która energia czy istota będzie w stanie stawić opór takiej fali światła.

Dzięki energii Kryształu nie ma obaw, że zarazimy się, wchłoniemy czy staniemy się ofiarą jakiejkolwiek niskiej wibracji czy istoty niższej. Technikę tą możemy również skutecznie wykonywać na odległość jednak istotna jest nasza siła skupienia na danym miejscu.

W przypadku oczyszczania przedmiotów czynimy podobnie, jednak energię uwalniamy poprzez nasze dłonie dotykając lub trzymając w nich przedmiot. Energia kryształu wypali wszelkie niższe wibracje i dodatkowo nasyci dany przedmiot bardzo czystą mocą. Tak samo dzieje się w przypadku oczyszczania żywności.

Technika III- oczyszczanie i uzdrawianie innych.

O ile działania oczyszczająco- uzdrawiające na samym sobie nie są tak wymagające o tyle praca nad kimś innym wymaga szeregów zachowań etycznych i wiedzy. Dlatego na poziomie podstawowym opiszę tylko technikę prostych działań niosących ukojenie bólu, prostych oczyszczeń czy uzdrawiających proste stany chorobowe.

Należy pamiętać, że energia kryształu jest w 100% bezpieczna jednak też i potężna. Użyta bez odpowiedniej wiedzy lub nieprawidłowo może wywołać u osoby, której chcemy pomóc procesy wzrastania energetycznego na które nie jest gotowa. Na poziomie podstawowym niedopuszczalne jest inicjowanie u innych wzrostu duszy, wzmacnianie postrzegania czy innych praktyk, które wywołać mogą efekty przebudzenia duchowego.

W przypadku pracy z innymi ludźmi początkowo profilaktycznie oczyszczamy siebie ( patrz sposób I w technikach samooczyszczania i samouzdrawiania).

Następnie powtarzamy czynność kumulacji energii w Krysztale, ukierunkowujemy jej przepływ na nasze dłonie i przesuwamy nimi nad całym ciałem osoby, której pomagamy. Energię z naszych dłoni przelewamy na ciało danej osoby tak by przenikała je w całości, szczególną uwagę poświęcając miejscom lub punktom zainfekowanym ciężkimi energiami lub stanami chorobowymi. Czynność tą wykonujemy tak długo, aż całe ciało osoby nad którą pracujemy zostanie wypełnione energią Kryształu. Tutaj mamy dwie możliwości nadania funkcji dla energii którą uwalniamy. Pierwsza opcja to wypalanie niskich energii (sposób ten może być dość intensywny a nawet momentami bolesny), druga opcja to wypłukiwanie niskich energii poza ciało ( jest to bardzo przyjemna forma oczyszczania nie wywołująca nieprzyjemnych odczuć).

Po zakończonym działaniu dana osoba co najmniej przez 30 minut nie powinna prowadzić pojazdów, ani obsługiwać maszyn.

Dzięki czystości energii z Kryształu i jego właściwościom ochronnym nie ma potrzeby oczyszczać się ponownie po takim zabiegu ani odcinać się energetycznie od osoby dla której przeprowadzaliśmy zabieg. Kryształ sam zamknie wszelkie połączenia energetyczne powstałe podczas zabiegu.

W przypadku mam, których dzieci zachorowały wręcz wskazane jest po zabiegu wytworzenie stałego kanału przepływu energii by dodatkowo wzmacniać procesy regeneracyjne dziecka.

Sposób ten możemy wykonać też na odległość z równą skutecznością. Wykonujemy wtedy wszystkie podane czynności identycznie, jedynie z wizualizacją ciała danej osoby.

Uwaga! Wykonując zabiegi energetyczne dla innych osób nie stosujemy ŻADNYCH intencji czy afirmacji. Sama energia Kryształu wystarcza do wprowadzenia zmian, uzdrowienia i oczyszczenia.

Nieprawidłowo sformułowane intencje mogą spowodować skutek inny od zamierzanego. Jedyne dopuszczalne intencje muszą być o uniwersalnej wartości takie jak: zdrowie, regeneracja, oczyszczenie, wzmocnienie.

Technika IV- regulacja myśli, emocji i łamanie programów dla samego siebie.

Tę technikę wykonujemy koniecznie w pozycji leżącej, siedzącej lub medytacyjnej.

Dla ułatwienia w tle możemy włączyć relaksacyjną muzykę.

Kryształ jest naszym łącznikiem z duszą, duchem, podświadomością oraz wszystkimi ciałami subtelnymi. To nasze swoiste centrum dowodzenia. W jego wnętrzu możemy usłyszeć głos naszej duszy czy wprowadzić pożądane zmiany w naszej podświadomości.

Dobierz dogodną dla siebie pozycję i zamknij oczy. Skup się na Krysztale. Skumuluj w nim nieco energii po czym zanurz się w jego wnętrzu. Na początku może to nie być takie proste, jednak praktyka czyni mistrzem. Przebij się przez jego warstwy światła aż do samego jego centrum. Wejdź w nie niczym przez świetliste drzwi. W jego wnętrzu ujrzysz swoją własną interpretację „centrum dowodzenia”. Może to być biurko z komputerem lub ogromna księga z piórem do pisania. Tutaj właśnie masz dostęp do zarządzania swoją podświadomością i resztą ciał subtelnych oraz źródło wiedzy o sobie samym. To tutaj możesz wprowadzać zmiany, które chcesz by się zamanifestowały w tobie samym. W przykładzie z komputerem czy księgą wystarczy wpisywać stosowne komendy czy kasować niechciane przez nas „pliki” lub skreślać zdania. W ten sposób wszelkie zmiany wprowadzone zaistnieją jako nowe rozporządzenia dla twojej podświadomości czy pozostałych struktur. Aby uzyskać odpowiedzi na nasze pytania wystarczy odpowiednio je sformułować a wyświetlą się na „ekranie komputera” lub na stronie „księgi”.

Na poziomie podstawowym wykonujemy tego typu zabiegi jedynie na sobie samym, dodatkowo każda z akcji musi być wcześniej przemyślana. Pamiętajmy, że wiele z programów mają zarówno negatywne jak i pozytywne funkcje więc nie kasujmy ich bez namysłu a wprowadzajmy odpowiednie zmiany.

Technika V- Transfer energetyczny.

Kryształ pozwala nam na wręcz nieograniczone możliwości transferowania energii dla innych osób. Jego własne systemy ochrony jak i automatycznego odcinania połączeń pozwala zachować pełne bezpieczeństwo podczas takich działań.

Aby dokonać transferu wystarczy skumulować energię jak w przypadku innych działań z Kryształem a następnie wizualizując odbiorcę lub grupę odbiorców wysłać do nich energię w formie kuli lub strumienia. W tym przypadku jeśli chcemy dodatkowo wzbogacić transfer daną intencją pamiętajmy by były one o uniwersalnym walorze nie narzucając danej funkcji czy konkretnego efektu. Wyjątkiem są sytuacje gdy odbiorca dokładnie sprecyzuje formę intencji. Wtedy bez dokładania czegokolwiek, wysyłamy energię z intencją uznaną przez odbiorcę.

Pamiętajcie Kochani, że pracując z Kryształem nie zużywamy naszej własnej energii tylko „naddatek”, który zyskujemy przez jej kumulacje. Co oznacza nieograniczone możliwości energetyczne. Jednak pamiętajmy, że nasze ciało jak i umysł doznają wysiłku chociażby przez same wizualizacje i wymagają stosownego odpoczynku.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować tym, dzięki którym moja praca jest doceniona i zauważana. Proszę też wszystkich by podchodząc do jakiejkolwiek pracy z energiami zachowali rozsądek i środki ostrożności. Świat energii i duchowości jest przepiękny, ale również i wymagający. Trzymajmy się więc reguły: „przede wszystkim nie szkodzić”.

Picture of Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu oraz linku źródłowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 komentarze

  1. Dzień dobry, super rady. Byłoby wspaniałe gdybyście przygotowali medytacje prowadzoną z róża.
    Pozdrawiam
    Ewelina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs Podstawy Medytacji

Poznaj proste i skuteczne techniki medytacyjne

Popularne artykuły:

sekrety prawa przyciągania miniatura

Prawo Przyciągania i jego Sekrety.

Poznaj sekrety Prawa Przyciągania i osiągnij sukces.
Czym jest Prawo Przyciągania?
Przede wszystkim prawo to mówi o tym, że rzeczy i aspekty podobne do siebie przyciągają się w przestrzeni. Czy oby tak jest na pewno? Życie weryfikuje to nieco inaczej, podobnie jak również prawa fizyki. Otóż zauważamy, że rzeczy nie tylko podobne się przyciągają ale też ich przeciwieństwa.

Czytaj dalej...
Gdzie płynie Twoja energia

Piramida Maslowa- Poziomy motywacji.

Piramida Potrzeb Maslowa. W 1943 roku Abraham Maslow, amerykański psycholog, jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej i transpersonalnej opracował model hierarchii potrzeb. Piramida Maslowa

Czytaj dalej...

Połączenia Energetyczne i ich rodzaje.

Połączenia EnergetyczneCzłowiek, jako istota wielowymiarowa posiadająca zarówno ciało fizyczne jak i jedenaście ciał subtelnych, funkcjonuje w nieustannym połączeniu ze wszystkim, co go otacza. Takie połączenia

Czytaj dalej...

Dlaczego mam pecha i przyciągam złe rzeczy?

This post discusses the Law of Attraction and its complexity, explaining that attraction is influenced by the interactions between various aspects, and not simply by likeness. It delves into how our internal states, habits, and beliefs shape our experiences and the energies we attract. The content acknowledges that several factors, including intuition and environmental energies, play roles in what we draw into our lives. The writer encourages self-awareness and understanding one’s personal energy as a means to minimize the risk of attracting negative situations.

Czytaj dalej...

Newsletter

Żadnego spamu. Czyste powiadomienia o nowych artykułach.