Kryształowy Dom Duszy

Trudne rozstania i jak je przetrwać.

Jak radzić sobie po rozstaniu ?
Ludzkie życie to ciągła lekcja, doświadczanie i samodoskonalenie. Jednym z takich doświadczeń jest niestety rozstanie z partnerem/ partnerką. Jest to często trudna sprawa zarówno dla ciała i umysłu jak i samego ducha. Każdy przeżywa rozstania na swój sposób. Jedni bardzo szybko otrząsają się i idą dalej do przodu inni niestety… cierpią latami.
Postaram się omówić tu kilka spraw związanych z rozstaniami i naszym stanem podczas tego procesu na każdym z trzech poziomów (umysłu, ciała i duszy).
Muszę zaznaczyć, że wbrew pozorom wszystkie te poziomy są bardzo mocno ze sobą połączone i problem na jednym z nich może również oznaczać problemy na pozostałych.
A więc zaczynajmy:


1) Ciało:
Przeżywanie rozstania na poziomie fizycznym wiąże się z cielesnym cierpieniem. Produkcja kortyzolu powoduje ze nasze ciało jest zestresowane i spięte. Spadek dopaminy i serotoniny wprowadza nas w depresję. Chyba każdy z nas zna te stany, kiedy najchętniej byśmy schowali się gdzieś głęboko pod ziemią z wielkim kubłem lodów i serialami na TV lub schować się za konsolą do grania.
A więc jak poprawić nasz fizyczny stan? Przede wszystkim nie chować się w ciemnościach. Niedobór światła słonecznego zwiększa produkcję melatoniny i czyni nas ospałymi. Brak ruchu i kiepska dieta (dajcie spokój kubeł lodów, popcorn i wczorajsza pizza to nie rozwiązanie) utrzymują stan hormonów na słabym poziomie. Używki dodatkowo dają negatywnego kopa w tyłek dla naszych gruczołów hormonalnych.
Jak szybciej wyjść z tych depresyjno- hibernacyjnych stanów?
Przede wszystkim ruch i dieta. Ćwiczenia plus dieta bogata w tyrozynę (arbuzy, banany, ciemna czekolada, awokado) zwiększą produkcję dopaminy i serotoniny. Dodatkowo kiepskim rozwiązaniem jest wylegiwanie się całymi dniami w łóżku. Sen jest dobry jednak jego nadmiar tym bardziej osłabia nasz organizm, stajemy się ospali i zniechęceni do jakiejkolwiek aktywności… no i ta melatonina.
Mówiąc w skrócie:
– optymalny sen
– dieta bogata w witaminy i tyrozynę
– ćwiczenia i aktywność fizyczna


2) Umysł:
I tu zaczynają się schodki, bowiem najważniejszą kwestią jest zrozumienie sytuacji dlaczego związek się rozpadł. Nie chodzi tu o obwinianie którejś ze stron, ale o odnalezienie podstaw przyczyny rozstania. Dzięki czemu odzyskamy kontrolę nad sobą samym i unikniemy powtórki z rozrywki w przyszłości. Dodatkowo dzięki temu zrozumiemy programy podświadomości, które nami kierowały przy wyborze partnera. Wtedy odzyskamy faktyczną kontrolę nad świadomym wyborem. Również pozytywne myślenie z nastawieniem na przyszłość a nie rozpaczanie za przeszłością jest istotną kwestia podczas naszej “rekonwalescencji”. Wykonanie punktu pierwszego z tego artykułu znacznie to ułatwi (hormony nie będą negatywnie wpływały na nasze samopoczucie a tym samym i myślenie).


Tu Bardzo pomocne okazują się medytacje i odpowiednie afirmacje. Wyciszenie umysłu oraz świadome wypracowywanie pozytywnych odruchów i toku myślenia to bardzo potężna broń przeciw depresji po rozstaniu. Tą ścieżkę niestety każdy musi przejść sam i zmierzyć się z zakamarkami własnego umysłu.
Trzeba też tak naprawdę spojrzeć samemu sobie w twarz i wyznać miłość. Prawdą jest, że większość osób które mocno cierpią po rozstaniach należą do grona ludzi z niskim poczuciem własnej wartości. Tych którzy miewają problemy z pokochaniem samego siebie.
Jak poradzić sobie z tym?


Jak wyżej wspomniałem, Afirmacje to bardzo potężna broń. Dodatkowo miłym i równie mocnym sposobem jest rozpisanie na kartce swoich mocnych stron. Niech będzie ich jak najwięcej, choćby to miało być napisanie “mistrzostwo podstawówki w pluciu na odległość” (daj spokój dla dzieciaka taki tytuł to coś wielkiego, twoja dusza tez uznała to za ważne doświadczenie 😉 )
Kiedy już spiszesz wszystkie mocne strony, pozytywy w sobie, osiągnięcia nawet te najdrobniejsze. Usiądź przed lustrem i powiedz to wszystko dla swojego odbicia (szacun dla tych którym uda się to zrobić bez wybuchnięcia śmiechem)
Jest to prosta metoda ale trafiająca również w naszą podświadomość. Więc do dzieła!
3) Dusza oraz nasza Energetyka (i tu coś co tygryski lubią najbardziej )
Przede wszystkim musicie wiedzieć, że dusza również odczuwa cierpienie, wie co to przywiązanie i ból.


Tak samo jest z naszą energetyką. Związek dwojga ludzi to również dzielenie się swoją energią. Fizyczną, seksualną, intelektualną… łączymy się całym jestestwem a wiec i rozstanie oznacza brak bliskości drugiej osoby również pod względem energetycznym.
Istnieje ogromna liczba wszelakich rytuałów i zabiegów energetycznych pozwalających nam uwolnić się od energetyki partnera, dzięki czemu łatwiej jest ruszyć do przodu nie ciągnąc za sobą całego łańcucha energetycznego.


• Oczyszczenie telegoniczne (teoria mówi, że pierwszy partner seksualny pozostawia po sobie ślad genetyczny, jednak z mojego doświadczenia dopowiem, że każdy z partnerów seksualnych pozostawia po sobie ślad energetyczny. Każdy z partnerów może mieć wpływ na nasze dalsze życie pod względem energetycznym. Dlatego bardzo ważne jest to, z kim i w jakich okolicznościach idziemy do łóżka. Dodatkowo pozbycie się pozostałości energetycznych na poziomie również fizycznym naszego EX pozwoli nam szybciej powrócić do formy)
• Odcięcia energetyczne (skuteczna forma odcięć od połączeń energetycznych od partnerów zwłaszcza tych toksycznych którzy żerują na naszej energetyce jak wampiry)
• Tu powrócę do wątku miłości do samego siebie. Pokochać siebie na poziomie ducha to jedna z najpotężniejszych form uwolnienia się od większości negatywnych emocji i pozwala ruszyć do przodu. Odnaleźć prawdziwego siebie samego w całym tym tłumie naszych wyobrażeń o samym sobie. Brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę całą prawda kryje się we wnętrzu każdego z nas.
• Medytacje, kontakt z naturą, wizualizacje… Wszelkie formy mogą nas wspomóc w całym tym procesie (pamiętajcie, że do tych czynień ważne jest by wasze emocje podążały wraz z umysłem i celem, który pragniecie osiągnąć)

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam w ciężkich sytuacjach, jako podpowiedź do waszych działań. Każdy z nas jest indywidualnym istnieniem i wiele spraw przeżywamy różnie. Pamiętajcie jednak by po bolesnym rozstaniu najpierw pozałatwiać sprawy z własnym wnętrzem nim zdecydujecie się wstąpić w nową relację by uniknąć skrzywdzenia siebie lub drugiej osoby.
Pokochanie siebie samego całym sercem jest ważną kwestią w relacjach między ludźmi. Dopiero, kiedy potrafimy dać miłość sobie samemu, możemy dzielić się tą miłością z innymi w bezpieczny sposób.

Picture of Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu oraz linku źródłowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs Podstawy Medytacji

Poznaj proste i skuteczne techniki medytacyjne

Popularne artykuły:

Gdzie płynie Twoja energia

Piramida Maslowa- Poziomy motywacji.

Piramida Potrzeb Maslowa. W 1943 roku Abraham Maslow, amerykański psycholog, jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej i transpersonalnej opracował model hierarchii potrzeb. Piramida Maslowa

Czytaj dalej...

Połączenia Energetyczne i ich rodzaje.

Połączenia EnergetyczneCzłowiek, jako istota wielowymiarowa posiadająca zarówno ciało fizyczne jak i jedenaście ciał subtelnych, funkcjonuje w nieustannym połączeniu ze wszystkim, co go otacza. Takie połączenia

Czytaj dalej...

Dlaczego mam pecha i przyciągam złe rzeczy?

This post discusses the Law of Attraction and its complexity, explaining that attraction is influenced by the interactions between various aspects, and not simply by likeness. It delves into how our internal states, habits, and beliefs shape our experiences and the energies we attract. The content acknowledges that several factors, including intuition and environmental energies, play roles in what we draw into our lives. The writer encourages self-awareness and understanding one’s personal energy as a means to minimize the risk of attracting negative situations.

Czytaj dalej...

Jak poprawnie afirmować?

Witajcie Kochani. W dzisiejszym artykule opowiem wam o afirmacjach. O tym, czym są i jak je stosować poprawnie tak, aby rzeczy afirmowane faktycznie się zdarzały,

Czytaj dalej...

Jak lepiej poznać siebie?

Witajcie Kochani. W dzisiejszym artykule odpowiem wam na pytanie: „Co znaczy poznać siebie?”. Wydaje się to bardzo proste – znać siebie. Z drugiej jednak strony

Czytaj dalej...
sekrety prawa przyciągania miniatura

Prawo Przyciągania i jego Sekrety.

Poznaj sekrety Prawa Przyciągania i osiągnij sukces.
Czym jest Prawo Przyciągania?
Przede wszystkim prawo to mówi o tym, że rzeczy i aspekty podobne do siebie przyciągają się w przestrzeni. Czy oby tak jest na pewno? Życie weryfikuje to nieco inaczej, podobnie jak również prawa fizyki. Otóż zauważamy, że rzeczy nie tylko podobne się przyciągają ale też ich przeciwieństwa.

Czytaj dalej...

Newsletter

Żadnego spamu. Czyste powiadomienia o nowych artykułach.