Kryształowy Dom Duszy

Więzy Karmiczne i gromadzenie pamięci komórkowej.

Idąc przez życie gromadzimy wspomnienia, emocje i energie które stają się naszym wewnętrznym bagażem. W hinduskim pojęciu zjawisko Runanubandha określa gromadzenie się karmy ciała i odpowiada za więzy karmiczne. Karma nie ma tu znaczenia nagrody czy kary ale właśnie gromadzenie bagażu który wpływa na jakość naszego życia.

I o tym bagażu będzie dzisiejszy materiał.

Każdy element natury ożywionej czy nieożywionej emanuje w przestrzeni informacją o sobie oraz potrafi gromadzić informacje o innych elementach natury z którymi miał kontakt. Można powiedzieć że wszystko dookoła nas posiada swoistą pamięć. Dotknięty kamień zapamiętuje nas a nasze ciało zapamiętuje kamień. Procesy te zachodzą na poziomie bardzo subtelnych energii i jedne rzeczy gromadzą więcej pamięci a inne mniej.

Znaczenie wody w pamięci komórkowej.

Nasze zdolności gromadzenia tej pamięci zawdzięczamy głównie wodzie z której składa się ogromna część naszego ciała.

Wypełnia ona nasze organy, mózg, mięśnie. Wypełnia każdą naszą komórkę, z tego względu zjawisko to znane jest bardziej jako pamięć komórkowa. Woda ma to do siebie że zapamiętuje wszystko z czym ma kontakt. Posiada pamięć formy, kształtu i energii. Znając tą zależność możemy głębiej zrozumieć to jak funkcjonuje nasze ciało.

Ciało pamięta wszystko z czym miało kontakt.

Nasze ciało pamięta każdy pokarm jaki jedliśmy, a więc jeśli strułeś się w dzieciństwie klopsikami na sam ich zapach możesz odczuwać mdłości choć minęło wiele lat. To samo tyczy się używek i stanów jakie wywołują.
Nasze ciało pamięta każdy stan i substancję która go wywołała i możliwym jest przywołanie tego stanu beż użycia substancji.
Piłeś kiedyś alkohol? Możliwym jest więc wywołanie pamięci ciała i osiągnięcie stanu upojenia w ogóle bez spożycia alkoholu. To samo tyczy się marihuany czy innych substancji oraz wiele więcej… i nie mówię tu tylko o używkach ale też i tych pozytywnych dla świadomości i ciała aspektach.

Runanubandha czyli przekazywanie bagażu pomiędzy ludźmi.

Runanubandha tyczy się gromadzenia i przekazywania tej pamięci głównie pomiędzy ludźmi przyczyniając się do powstawania bagażu i powiązań energetycznych i tworzy więzy karmiczne.
W wielu tradycjach Indu szczególną uwagę przykłada się do kontaktu fizycznego, wierzy się bowiem, że poprzez dotyk przekazujemy i wymieniamy się pamięcią komórkową.
Im częstszy dotyk, tym silniejsze przekazywanie pamięci oraz tym silniejsze tworzenie węzłów karmicznych. Dlatego radzi się aby nie dotykać osób z którymi nie chcemy mieć zbudowanych więzi lub też jeśli nie chcemy być obarczeni bagażem życiowym drugiej osoby.

Znaczenie energii seksualnej w tworzeniu więzów karmicznych i telegonii.

Runanubandha ma silne znaczenie zwłaszcza w kwestiach partnerów i energii seksualnej, bowiem kontakt płciowy to najsilniejsze możliwe oddziaływanie między ludźmi i tworzy najsilniejsze więzy karmiczne zdolne przekładać się na następne wcielenia oraz najsilniejsze przekazywanie bagażu.

Silna więź seksualna z poprzednich wcieleń potrafi rozpalić się na nowo w danym życiu i musimy mieć na uwadze, że choć to ta sama dusza, to jednak nowe ciało i nowa osobowość. Kochanek sprzed stu lat może w tym życiu być draniem i choć to trudne, nie powinniśmy ulegać żądzy bo ta może być jedynie cieniem wspaniałości sprzed lat.

Z tego tytułu zwraca się szczególną uwagę by mieć stałego partnera oraz by ewentualna nowo poznana osoba reprezentowała sobą jak najczystszą formę. Bowiem uprawianie seksu z osobą zaburzoną, pełną negatywnego bagażu sprawia że część tego bagażu przejmiemy na siebie. W odwrotności zbliżenie z osobą o wzniosłych cechach, czystą duchowo i nie obarczoną bagażem może być dla nas wspierające.
Ta posiadająca kilka tysięcy lat teoria jest mocno powiązana z pojęciem telegonii czyli gromadzeniu i zapamiętywaniu energii seksualnej partnerów oraz przyjmowanie części ich cech czy obciążeń.

Więzy Karmiczne w tradycjach Hindu.

Zatem tradycjonaliści w Indiach nie podadzą ci dłoni na targu, czy też nie podadzą ci jedzenia lub niektórych produktów bezpośrednio z ręki do ręki. Uznaje się bowiem, że niektóre przedmioty silniej przekazują bagaż od innych. Dla przykładu kupując sól, sprzedawca położy ci ją na blacie a nie poda do ręki, to samo z ziarnami sezamu czy biżuterią. Sprzedawca położy dany przedmiot przed tobą i grzecznie poprosi byś sam po niego sięgnął właśnie po to by uniknąć bezpośredniego przekazywania pamięci między dwiema osobami. Teorie te znajdują swoje potwierdzenie nie tylko w tradycjach Indu ale i w wielu innych kulturach na świecie.

Gromadzenie energii w przedmiotach.

Dla przykładu, praktycznie na całym świecie uznaje się że biżuteria gromadzi energię właściciela i nie zdrowo jest kupować złote czy srebrne ozdoby z drugiej ręki a zwłaszcza te po osobach zmarłych lub tych które musiały sprzedać swoje kosztowności bo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Bowiem energia zgromadzona w takich przedmiotach może negatywnie wpłynąć na nowego właściciela.

Dlatego noszenie pożyczonych ubrań od koleżanki, zakładanie czyjejś biżuterii czy pożyczonych butów to kiepski pomysł chyba że przedmioty te wcześniej oczyścimy.

Oczyszczanie przedmiotów z nagromadzonej energii.

Na szczęście usuwanie takiej energii z przedmiotów jest stosunkowo łatwe. Ubrania wystarczy wyprać dodając do prania odrobinę soli lub okadzić.
Przedmioty takie jak biżuteria czy minerały można okadzić, zakopać w ziemi, zamoczyć na noc w wodzie z solą lub też oczyścić ogniem.
Metod jest wiele i w zupełności wystarczą one do bezpiecznego używania rzeczy z drugiej ręki.

Podkreślę też że nie każdy używany przedmiot ma negatywny bagaż czy ciężką energię. Są bowiem przypadki gdzie poprzedni właściciel przełożył na swoją rzecz ogrom pozytywnych emocji i wibracji co tworzy z przedmiotu swoisty amulet. Dlatego naszyjnik po kochanej babci może być dla nas cennym talizmanem czy nawet przedmiotem mocy.

Przekazywanie bagażu i tworzenie więzów karmicznych przez dotyk.

Podobnie ma się to do zwyczaju witania z drugim człowiekiem. W wielu krajach na świecie unika się podawania dłoni czy przytulania z obym. Wymienia się jedynie grzecznościowe gesty skinienia głową czy machnięcie powitalne ręką. Wyjątek stanowią ludy słowiańskie i nordyckie gdzie ochoczo podawano sobie dłonie czy głębokie uściski. Słowianie bowiem, nade wszystko cenili sobie poznanie tego z kim ma się do czynienia. Dotyk czy intymne zbliżenia tworzą silne więzy karmiczne.

Znaczenie dotyku u Słowian.

I tak zwyczaj witania się prawą ręką przyjął się powszechnie choć jego pochodzenie wiąże się z celową wymianą informacji między osobami. Uznaje się że prawa ręka to ręka przyjmująca. A więc witanie się w ten sposób to „pobranie” informacji czy też wymiana informacji pomiędzy dwiema osobami i zbudowanie więzi. Tak by wewnętrznie rozpoznać czy możemy zaufać danej osobie. Zauważmy że bardzo niechętnie podajemy rękę komuś kogo nie lubimy, dlatego że już na subtelnym poziomie wzbraniamy się przed taką wymianą energii. Pamięć komórkowa, oraz pamięć ogólna przedmiotów ma bardzo szerokie zastosowanie i nie działa ona tylko w negatywny sposób. Bowiem kontakt z niektórymi przedmiotami czy osobami może być dla nas bardzo korzystny.

Mówiąc o Runanubandha mówimy o świadomym nawiązywaniu lub nienawiązywaniu relacji. W tym nurcie traktujemy każdy kontakt jako formę wymiany bagażu życiowego. Tu musimy zwrócić szczególną uwagę by gromadzić go jak najmniej dla naszego własnego zdrowego komfortu życia. Mając na uwadze że niektórych bagaż jest jak kamień który wrzucamy sobie do plecaka, a innych bagaż może być niczym piórko. Powinniśmy więc postępować tak by w miarę możliwości wypełniać swój plecak oraz tych z którymi mamy kontakt samymi piórkami. Mówi to nam też o naszej własnej odpowiedzialności byśmy nie związywali ze sobą ludzi więzami karmy oraz byśmy nie obarczali innych swoim negatywnym bagażem.

Dodam, że powstawanie zapisów w pamięci ciała jak i więzy karmiczne są różne dla osób które posiadają czakry a inne u tych którzy mają je scalone w jeden rdzeń czyli kryształ duszy.

Gromadzenie pamięci komórkowej i Więzy Karmiczne a Kryształ Duszy.

Niestety przy czakrach stopień wymiany bagażu karmicznego i budowania więzów jest znaczny co wymusza na nas stosowanie szczególnej higieny energetycznej, natomiast kryształ duszy chroni nas przed powstawaniem takich zapisów oraz nie nawiązujemy takich więzów na poziomie energetycznym. A więc mając kryształ nie przeciągamy na siebie czyjegoś bagażu a połączenia jakie nawiązujemy powstają w płaszczyźnie duchowej gdzie przybiera to formę bezwarunkową bez wywierania na nas presji czy zobowiązań. Jedyne o co musimy zadbać to o nasze własne emocje związane z relacją czy przedmiotem, oraz to jakie myśli budujemy w kontakcie z innymi. Bowiem to one mogą warunkować nasze dalsze zachowania.

Poznaj sposoby oczyszczania pamięci komórkowej i uwalniania Więzów Karmicznych.

Dzięki wiedzy o naturze energii i karmie znane są techniki oczyszczania lub też redukowania ilości nagromadzonej pamięci komórkowej.

Najpopularniejsze formy oczyszczeń to poddawanie się działaniu żywiołów.

Kąpiel w strumieniu czy prysznic, gdzie płynąca woda resetuje i zabiera nagromadzone energie lub też wystawienie się na silnym wietrze również pomaga się oczyścić.

Znane w wielu tradycjach kąpiele w ogniu czy też masaże ogniem są znacznie skuteczniejsze jednak muszą być wykonane profesjonalnie aby były bezpieczne. W naszych tradycjach słowiańskich rolę takiego oczyszczania było skakanie przez ognisko lub też kąpiele w rzekach w noc kupały.

W tradycjach indu ważny jest też kontakt z ziemią. Namacza się ubrania w specjalnej błotnej mieszance barwiąc je tym samym na rdzawo czerwony kolor. Ma to na celu oczyszczenie energii ciała oraz uzupełnieniu pamięci komórkowej zapisami ziemi po to by przypomnieć ciału o jego pochodzeniu. U nas rolę tą odgrywają kąpiele błotne znane doskonale w Dolinie Rospudy oraz spacery boso.

Bardziej zaawansowane techniki wymagają już wsparcia energoterapeuty czy uzdrowiciela który potrafi poprzez specjalny zabieg usunąć zapisy pamięci komórkowej zwłaszcza w kontekście energii seksualnej partnerów. Bowiem wchodząc w nową relację wnosimy też cały bagaż energii poprzednich związków. Więc w trosce o swoją własną energię ale i energię partnera warto po zakończonej relacji zrzucić trudny bagaż. Zapraszam do skorzystania z tego oraz innych zabiegów jakie oferuję. Informacje o sesjach znajdziecie TUTAJ.

Picture of Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Autor: Krzysztof Bartoszewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu oraz linku źródłowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs Podstawy Medytacji

Poznaj proste i skuteczne techniki medytacyjne

Popularne artykuły:

Jak pokonać Małpi Umysł

POKONAJ MAŁPI UMYSŁ Witajcie Kochani. Tematem dzisiejszego artykułu będzie małpi umysł oraz jak sobie z nim radzić. Co rozumiemy pod tym pojęciem? W buddyzmie małpim

Czytaj dalej...
Gdzie płynie Twoja energia

Piramida Maslowa- Poziomy motywacji.

Piramida Potrzeb Maslowa. W 1943 roku Abraham Maslow, amerykański psycholog, jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej i transpersonalnej opracował model hierarchii potrzeb. Piramida Maslowa

Czytaj dalej...

Oczyść swój dom z niskich wibracji.

Oczyszczanie domu.Witajcie Przyjaciele. Poruszę dzisiaj temat, który już wielokrotnie pojawiał się na wszelkiego rodzaju portalach czy forach poświęconych magii i ezoteryce, a mianowicie o oczyszczaniu

Czytaj dalej...

Umowy Dusz- Pułapki duchowości

Witajcie Kochani. Kolejny artykuł poświęcony jest pułapkom duchowości. Dzisiejszy temat – umowy dusz – dość mocno zakorzenił się w dogmatyce ogólnie pojętej duchowości. Zjawisko to

Czytaj dalej...

Newsletter

Żadnego spamu. Czyste powiadomienia o nowych artykułach.